Completing membership in East Central Europe: The Hungarian perspectives 2.

Szerkesztők: Ágh Attila és Szemere Veronika
Kiadó: Táncsics Foundation-Euro-Contact, Budapest, 2007

A Táncsics Mihály Alapítvány 2005-ben létrehozta Euro-Contact nemzetközi részlegét Ágh Attila professzor vezetésével. 2006 elején az Euro-Contact két nemzetközi rendezvényt szervezett. (Magyar perspektívák a kibővített Európában 2006. február 2-3.; Az EU keleti bővítésének társadalmi következményei Keleten és Nyugaton. 2006. február 24.)

Ez a kiadvány a rendezvény magyar résztvevőinek előadásait tartalmazza. Az előadók fiatal magyar ösztöndíjasok. Ez is kifejezi az Euro-Contact legfőbb célját, azaz hogy fiatal kutatókat rekrutáljon a Táncsics Alapítvány köré, és bekapcsolja őket a szociáldemokrácia nemzetközi vitájába. A kötet számos témát ölel fel, de összességében mindegyik a tagság teljesítésének perspektívái köré összpontosul.