QUO VADIS, MAGYAR EGÉSZSÉGÜGY?

A Táncsics Alapítvány bemutatta az egészségügyrõl írt szakpolitikai füzetét.

A Táncsics Mihály Alapítvány szakpolitikai mûhelye az egészségügy elõtt álló kihívásokról, nemzetközi trendekrõl szóló kiadványt jelentetett meg. A dr. Kökény Mihály irányításával készült tanulmányt bemutató, 2011. április 5-én 11 órától a Pallas Páholyban megrendezett konferencián Arató Gergely köszöntötte a közel 40 fõs közönséget, amelyben neves egészségügyi szakértõket, korábbi szakpolitikai vezetõket is üdvözölhettünk, majd dr. Kökény Mihály ismertette a tanulmány fõbb megállapításait. Ezt követõen a jelenlevõk vitát folytattak az egélszségügy helyzetérõl, a jövendõ baloldali kormány elõtt álló feladatokról.

A "Quo vadis, magyar egészségügy? (Trendek, esélyek, dilemmák)" címû vitaindító tanulmány itt letölthetõ.

A tanulmányhoz kapcsolódó szakmai véleményeket az [email protected] címen várjuk.