Táncsics Flashblog Nap

A Táncsics Alapítvány 2011. május 21-én, szombaton 10-14 óra között tartotta Táncsics Flashblog Nap címû rendezvényét. A rendezvény célja a blogok szerepének bemutatása, a blogírás kapcsán felmerülõ problémákra megoldási lehetõségek megtalálása, és ezzel a baloldali politikai blogok minõségének és mennyiségének növelése volt.

A körülbelül 70 érdeklõdõ megismerkedhetett a blogok 21. századi szerepével Ámon Judit elõadásából, majd Keszthelyi András beszélt a Gyurcsány-blog születésérõl, jelentõségérõl, mûködésérõl. Gréczy Zsolt a Gyurcsány-blog jelenlegi mûködésérõl, a Facebook-profilhoz való viszonyáról, valamint a Kapcsolat.hu-s blogok szerepérõl, Andrassew Iván a blogbejegyzések írásának gyakorlati problémáiról tartott elõadást. Záró elõadásként a Basahalom Boulevard blog szerzõje, Porcsin Zsolt beszélt blogjának mûködésérõl, és adott gyakorlati tanácsokat az érdeklõdõ, blogolni vágyó közönségnek.